Slovníček pojmů

Skříně

Skříň je typ nábytku určený pro uložení a úschovu šatstva, svrchního nebo spodního oblečení, ložního prádla apod. Skříně se dělí na skříně šatní, skříně policové a skříně kombinované. Každá z těchto skříní má v domácnosti své využití. Skříně se vyrábí z různých materiálů – masiv, lamino, kov, ratan, kombinace kov/sklo apod. Skříně jsou vhodné do ložnice, dětského pokoje, do obývacího pokoje, na dílnu, do kanceláře, na chodbu, do sklepa, do koupelny apod. Jejich využití je opravdu široké.

 

Šatní skříně

Šatní skříně jsou určeny pro oblečení na věšáku. Skříň může mít jakoukoliv šířku a tuto šířku bude kopírovat šatní tyč upevněná po stranách skříně. Šatní skříň slouží k zavěšení věšáků, na kterých je již oblečení. Většinou se jedná o kostýmky, obleky, košile, oblečení, které není možné umístit do polic. Šatní skříně je používána např. v předsíni.

 

Policové skříně

Vnitřní část policové skříně se skládá z několika polic. Police mohou být umístěny v jedné, dvou nebo tří řadách. Záleží na dispozici dané skříně. Police si většinou majitel může sám rozmístit, tudíž určit výšku nebo rozestup mezi jednotlivými policemi. Polici drží čtyři kovové nebo plastové úchyty zašroubované po stranách skříně.

 

Kombinované skříně

Kombinovaná skříň je ideální volba. Jedná se o skříň, jejíž vnitřní dispozice se skládá z policové a šatní části. Uživatel má k dispozici police pro oblečení, které lze poskládat a šatní tyč, na kterou může věšet jiné šatstvo. Kombinované skříně jsou vhodné do ložnice nebo dětského pokoje.

 

Zdroj: http://www.nabytek-jeko.cz/slovnik/